Jak se připravit na pobyt

Příprava na pobyt

Aby dobrovolný pobyt dítěte u nás proběhl pro něj i Vás co nejlépe, je dobré, pokud to okolnosti dovolují, se předem připravit a vše naplánovat. Neváhejte nás kontaktovat, abychom se na všem mohli dopředu domluvit. Nejdůležitější je mluvit s dítětem, vše mu vysvětlit tak, aby vědělo proč bude nějakou dobu u nás, jaký s Vámi bude mít po tu dobu kontakt apod. Bližší informace naleznete v části Co říct dítěti.

Abychom mohli Vašemu dítěti první dny u nás co nejvíce usnadnit, budeme rádi za každé informace o něm, které nám poskytnete. Oceníme zvláště veškeré zásadní zprávy nejen od lékařů, ale i např. od psychologů, pedagogů, příp. vzdělávacích institucí. Rozhodně ale není potřeba si kvůli pobytu u nás nechávat zprávy psát.

Všechny věci, které budete dítěte sebou dávat mu, prosím, podepište. Zároveň upozorňujeme, že nemůžeme zaručit jejich vrácení. Děti mají ke svým věcem volný přístup a i přes naši snahu někdy dochází k jejich ztrátám nebo poničení. Vybírejte tedy spíše věci, na kterých nelpíte a které oželíte. Není nutné dětem balit oblečení, dětem jej zajistíme dle aktuální potřeby.

Velmi nám pomůže, pokud nám přinesete informace o dítěti. Zkuste si je předem sepsat, během osobních setkání si nemusíte vždy na vše vzpomenout. Pro inspiraci, co např. uvést v tzv. manuálu k Vašemu dítěti uvádíme níže.

  • Jaký je běžný denní program dítěte – v kolik stává, chodí spát, obědvá…
  • Spí Vaše dítě po obědě?
  • Co by mohlo pomoci, když se mu po Vás začne stýskat nebo je smutné? Má např. oblíbenou pohádku, film pro takové situace?
  • Jaké jídlo nejí a naopak má ze všeho nejraději?
  • Čeho se Vaše dítě bojí, co nesnese? (Např. Nenechá si šampon z vlasů opláchnout tekoucí vodou, ale samo se potopí, aby si šampon smylo. Nesnese vlnité svetry, ale bez obtíží nosí mikiny.)
  • Pokud dítě užívá specifické výrazy, oceníme slovníček těch nejdůležitějších.
Top