Potřebuji služby ZDVOP

Potřebuji, aby se o mé dítě někdo postaral

IMG_2045V životě člověka a o to více rodiče nastávají situace, na které se nelze připravit, situace, kterým se nám nepodaří vyhnout, i když se někdy sebevíc snažíme. Pokud se vzhledem k aktuálním životním okolnostem nemůžete o své děti postarat a nevíte na koho se obrátit, můžete je přechodně umístit v našem zařízení. Vůbec nevadí, pokud zrovna nevíte, jak dlouho nebudete moci o dítě pečovat. Dítě u nás může strávit třeba i jen jednu noc, jsme ale schopní zajistit i pobyt o délce několika měsíců.

V akutních případech můžete přijít kdykoli, i bez ohlášení.  Pokud je to nutné, jsme schopni přijmout dítě i během noci bez předchozí domluvy. Pokud je to ale jen trochu možné, je lepší se na příjmu domluvit a dítě přivést v denní dobu.

Jelikož naši cílovou skupinu tvoří ty nejmenší děti (od narození do 6 let), doporučujeme, pokud je vaše dítě starší, obrátit se na jiné zařízení, které je určené pro danou věkovou skupinu dětí (Dům tří přání; SOS Sluníčko; ZDVOP FOD Klokánek). Nicméně vše záleží na vzájemné domluvě, v případě potřeby můžeme přijmout i děti starší (např. v případě sourozeneckých skupin).

Pokud si nejste jistí, zda je umístění dítěte do našeho zařízení pro něj nejlepší vhodnou variantou, ozvěte se nám a neváhejte s námi celou situaci probrat. Kontaktovat můžete též sociální pracovnici OSPOD.

Top